Primary All Star Teams

2013-2014 Teams

U8 Boys All Star Team

BARCELONA

Coach: Michelle Jeanfreu, jeanfreau@bellsouth.net, (228) 343-1767

Coaching Bio

Joshua Hartl
Vincenzo Jeanfreau
Cameron Ray
Spencer Lizana
Brenton Clowser
Jonathan Workman
Alexander Mink
Richard Niolet
Landon Vancourt
Jeremy Mares
Cole Hilton
Logan Luenberger
Caleb Welch
Harrison Brown

2013-2014 Trophies

Gulf Coast Academy Classic U8 Division Champions, Gulfport, MS
New Orleans Champions Cup U9 Division Finalist, New Orleans, LA
Battle by the Beach U8 Division 2nd Place, Destin, FL
Soccer Shootout U8 Division Champions, Orange Beach, AL
United Coast Classic U8 Gold Division Champions, Gulfport, MS

jeanfreau shootout

____________________________________________________________________________________

U9 Boys All Star Team

Dominators

Coach: Cowles Symmes, cowles.symmes@pmp.org, (601) 606-5856

 

Myles Gauthier
Guillermo Gonzalez
Dawson Hall
Kaden Hebron
Chad Hilton
Wesley Hyde
Taylor Ladner
Ethan Myers
Thomas Salloum
Yates Symmes
Brant Tarter
Keegan Truebner

 

 

 

 

 

 

 

2013 – 2014 Trophies

Mobile Bay Halloween Blast U9 Boys Division Champions, Mobile, AL

____________________________________________________________________________________

U9 Girls All Star Team

Riptide

Coach: Kris Riemann, kriemann@gulfport-ms.gov, (228) 518-2980

 

 

 

 

Anna Grace
Alexandra
Emma
Jade
Mary
Layla
Natalye
Caroline
Angela
Abigail

2013-2014 Trophies

Halloween Blast U9 Division Champions, Mobile Bay, AL
Orange Beach Shootout U10 Division Champions, Orange Beach, AL

Riptide Soccerfest champions

 

____________________________________________________________________________________

U10 Boys All Star Team

Rollins 2014 andolsek WC 3 Team PictureVipers

 Coach: Jason Rollins, jasonrollins@hmrollins.com, (228) 313-1480

 

 

Hunter Corey
Tate Cuevas
Reed Fairley
Noah Gomez
Phillip Hage
Carson Leverett
Keegan Leverett
Johnathon McCormick
Zachary Rollins

2012-2013 Trophies

Clinton Spring Classic Finalist, Clinton, MS

2013-2014 Trophies

Andolsek World Cup U10 Division Champions, Thibodaux, LA
Bayou Shootout U10 Boys Competitive Division Champions, Houma, LA

____________________________________________________________________________________

U10 Boys All Star Team

Roadrunners 

Coach: Tim Bruni, reeldoctb@msn.com, (228) 669-1008

Tim Bruni Headshot 2013

 

 

 

 

Anthony Nguyen
William (Gavin) Harwell
Thomas Biggs
Simon Thames
Colton Bruni
Ethan Crump
Landon Miller
Teryn Davis
Tanner Reinike
Christian Bourgeois

2012-2013 Trophies

Camero Cup U9 Division Finalist

2013-2014 Trophies

Gobbler Cup U10 Division Champions, Houma, LA
Soccerfest U10 Gold Division Champions, New Orleans, LA
New Orleans Big Easy U10 Gold Division Finalist, New Orleans, LA

Roadrunners Soccerfest Champions

____________________________________________________________________________________

U10 Girls All Star Team

Quickshots

Coach: Russ Carothers, russcarothers@coastepa.com, (228) 216-7877

Coaching Bio

MS

Brooklyn B
Lilli B
Lauren C
Sydney J
Caroline L
Kate M
Ashton R
Abbie S
Kealey S
Kate S
Mallory S
Mary Morgan W
Lacey W

2012-2013 Trophies

Camero Cup U10 Division Champions, Gulfport, MS
Crossroads of the South U10 Finalist, Silver Division, Jackson, MS
Gobbler Cup U10 Group A Champions, Houma, LA
Strawberry Cup U10 Blue Division Champions, Hammond, LA
United Coast Classic U9 Gold Division Champions, Gulfport, MS
HFC Classic U10 White Division Champions, Hattiesburg, MS
State Games U10 Elite Division Bronze Medalist, Meridian, MS
Gulf Coast Crew 3v3 U10 Girls Division Champions, Pascagoula, MS

2013-2014 Trophies

Gator Classic U10 Gold Division Finalist, New Orleans, LA
Midnight Madness U10 Black Division Champions, Mandeville, LA
Gobbler Cup U10 Competitive Division Champions, Houma, LA
New Orleans Champions Cup U10 Gold Division Champions, New Orleans, LA
Eastern Shore Premier Cup U11 Silver Division Champions, Daphne, AL
Strawberry Cup U10 Gold Division Champions, Hammond, LA


Quickshots New Orleans Cup 2Quickshots Lilli Block Mia HammQuickshots Eastern Shore Premier Cup Champions

 ___________________________________________________________________________________

U13 Boys All Star Team

Mustangs

Coach: Lee Mayet, lmayet1@bellsouth.net, (228) 223-6086

 

 

Team Sponsors: Federal Fiber Comm, The Print Shed, Canal Country Store, Coast Health and Nutrition, Taco Sombrero, Daniel Hunt Logging, Shane Whitfield AAL

Charles Mayet
Zach Seymour
Trey Farner
Gavin Taylor
Windham Capers
Devin Tadlock
Morgan Courrage
Chad Hudson
Blaine Savage
James “Tre” Harris
Reese Baughman
Andre Nguyen
Franklin Martinez
Aubry Christian
Kyle Lifer

2012-2013 Trophies

Sugar Fest Finalist, Raceland, LA
Eastern Shore Premier Cup Finalist, Daphne, AL
United Coast Classic U12 Silver Division Champions, Gulfport, MS
Mobile Spring Classic Gold Division Finalist, Mobile, AL
HFC Classic Champions, Hattiesburg, MS

2013-2014 Trophies

Sugarfest Champions, Raceland, LA
Pensacola Classic Finalist, Pensacola, FL
United Coast Classic Finalist, Gulfport, MS

Mayet United Coast Cup 2

 

 

 


Switch to our mobile site